MENU
klinika

"Open Balkan"

Vuçiç nga Davos: Marrëdhëniet mes Shqipërisë, Serbisë dhe Maqedonisë së Veriut nuk kanë qenë kurrë më të mira

26.05.2022 - 19:31

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç gjatë  fjalimit të tij në Forumi Ekonomik të Davosit është shprehur se Serbia është e kënaqur nga niveli i marrëdhënieve me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, të cilat sipas tij kurrë nuk kanë qenë më të mira se sot.

“Jemi të kënaqur me këto marrëdhënie që kemi sot. Marrëdhëniet me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut nuk kanë qenë kurrë më të mira se sot”, tha ai.

Lidhur me nismën e Ballkanit të Hapur, Vuçiç tha se Serbia mirëpret me ‘derën hapur’ të gjitha vendet e tjera të rajonit që duan t’i bashkohen dhe të bashkëpunojnë.

“Kushdo që dëshiron bashkëpunimin është i mirëpritur. I kemi ftuar të gjithë, por jemi të kënaqur me marrëveshjen që kemi sot. Do të donim që t’i bashkoheshin të gjitha vendet, por jemi të kënaqur, sepse kemi bashkëpunim të mirë me të gjithë”, tha Presidenti serb.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Kreu i Zyrës së Koordinimit të Sanksioneve të SHBA

“Open Balkan”, kush është zyrtari amerikan që merr pjesë?

"Një ditë e madhe për Serbinë..."

‘Open Balkan’/ Marko Çadez: Samit historik!


Ministrja finlandeze jep një afat për Kosovën

Kur mund të merret vendimi për vizat?

“Putini është përgatitur për një luftë të gjatë”

Kurti: Rezistenca ndaj agresionit rus kërkon më shumë sakrifica

Hekurudha Prishtinë-Durrës

Në çfarë faze është projekti?