MENU
klinika

"Kreu i shtetit meriton një procedurë dinjitoze"

Zgjedhja e Presidentit, Berisha: Farsë e Ramës me pseudo-opozitarë

18.05.2022 - 20:21

Nga Berati, Sali Berisha ka komentuar dhe diskutimet mes pozitës dhe maxhorancës për procedurën e zgjedhjes së Presidentit të ri.

Berisha e ka cilësuar këtë proces si një farsë të kryeministrit Edi Rama me pseudo-opozitar, teksa shton se zgjedhja e kreut të shtetit meriton të bëhet me një procedurë dinjitoze.

“Të votoni për të bërë kontrastin më të madh midis procesit tuaj, burra e gra, djem dhe vajza me ideale fisnike, dhe farsës së tyre që po zhvillon Rama me pseudo-opozitar në zgjedhjen e presidentit, i cili duhet të jetë një njeri i nderuar dhe meriton të zgjidhet jo me një farsë, po me procedurë dinjitoze siç përcakton a kushtetuta”, tha Berisha.

7 ditë kohë për t’i dhënë fund krizës politike

Ministri bullgar merr në dorë krijimin e qeverisë së re

Medalje ari dhe rekord kombëtar

Luiza Gega, krenaria në Lojërat Mesdhetare

Punëtorët në grevë

Kaos në aeroportet e Evropës

“Premtimi për Shqipërinë dhe M. e Veriut duhet të ishte mbajtur”

Ministrja e Jashtme gjermane: Të përshpejtohen negociatat…