MENU
klinika

Automjeti bie në lumin Osum

E rëndë në Berat! Humb jetën nëna dhe fëmija i saj 6 vjeç

27.06.2022 - 15:16

Tragjike ajo që ndodhi në Berat këtë të hënë. Një grua dhe fëmija e saj rreth 6 vjeç ndërruan jetë si pasojë e një aksidenti rrugor.

Mësohet se ngjarja e rëndë ndodhi në rrugën “Antipatrea”. Pranë vendit të quajtur “Ura e re”, Klaudija Xhaferaj humbi kontrollin e makinës tip “Benz”. Për pasojë ra në lumë.

Siç duket edhe nga pamjet, mjeti pësoi dëmtime të shumta. Qytetarë të shumtë ishin ata që vrapuan për të dhënë ndihmën e parë, dhe kanë bërë të mundur thyerjen e xhamit, duke nxjerrë fillimisht djalin që ndodhej në mjet.

Më pas me mbërritjen e zjarrfikësve dhe ambulancës është bërë e mundur dhe nxjerrja e drejtueses së mjetit.

Në vendin e ngjarjes ndodhet policia. Deri më tani është e paqartë se si humbi kontrollin e makinës Xhaferaj.

Ky aksident tragjik tronditi qytetarët që ndodheshin aty. Ata dëshmuan një tragjedi, pasi nga ajo makinë e bardhë në lumë dolën të pajetë nëna dhe fëmija e saj.

Berat/Informacion paraprak

Rreth orës 14:00, në rrugën urbane “Antipatrea”, pranë vendit të quajtur “Ura e re”, shtetasja K. Xh., duke drejtuar mjetin tip “Benz” ka humbur kontrollin dhe ka rënë në lumë.

Për pasojë kanë humbur jetën drejtuesja e mjetit dhe fëmija i saj rreth 6 vjeç.

Grupi hetimor në vendngjarje po kryen veprimet për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

Zenel Çerveniku: Unë porosita vetëm pleh kimik

GJJKO lë në burg 10 të arrestuarit për kokainën në Fier

Edi Rama shpërndan videon e Mohamed Alabbar

“Durrësi, do jetë kulmi i më të mirës”

Nga vartësi i Ballukut tek mjeku i Nuredin Dumanit

Dalin para GJKKO të arrestuarit për trafikun e drogës

Historia e të “tmerrshmit” të Beratit

Greqia refuzoi ekstradimin në Shqipëri të Lulzim Cakës