MENU
klinika

"Jemi mësuar me premtime absurde!"

Rama poston foton me homologun e RMV

23.06.2022 - 09:41

Kryeministri Edi Rama vazhdon të shprehë skepticizimin e tij në lidhje me hapjen e negociatave, pasi Bullgaria nuk po heq veton ndaj Maqedonisë së Veriut.

rama kovacevskiPas deklaratave për gazetarët nga Brukseli, Rama postoi një foto në Facebook me kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, duke shkruar se janë duke pritur Godonë.

Rama thekson se janë mësuar me këto premtime absurde, por shprehet i përkushtuar për të modernizuar vendin me frymën evropiane.

“Ende duke pritur për Godonë? Jo, ne jemi mësuar me këtë premtim absurd dhe jemi më shumë se kurrë të përkushtuar që të shtyjmë përpara modernizimin e vendeve dhe rajonit tonë me frymë të palëkundur evropiane”

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Çfarë do të ndodhë me tre vendet e Ballkanit Perëndimor

​Sot nis samiti dyditor i BE-së në Bruksel