MENU
klinika

Ndihmë fëmijëve

Kampion edhe jashtë fushe, gjesti i madh i Messit

16.06.2022 - 13:04

Lionel Messi nuk ka dashur të mungojë në inaugurimin e Qendrës së Tumorit Pediatrik SJD në Barcelonë. Fondacioni i tij ka qenë çelësi për zhvillimin e këtij projekti, i cili do të jetë shumë i rëndësishëm për shumë fëmijë që vuajnë nga sëmundja e rëndë.

Futbollisti i shquar argjentinas ka qenë gjithmonë shumë i vetëdijshëm se si po evoluonin punimet dhe për këtë arsye nuk ka dashur ta humbasë inaugurimin.

“SJD Pediatric Cancer Center Barcelona” është qendra e re që do t’iu shërbejë fëmijëve dhe adoleshentëve me tumor dhe familjeve të tyre. Përveç kësaj, qendra do t’iu shërbejë 400 pacientëve në vit, 30% më shumë sesa mund të trajtojë aktualisht. Qëllimi i saj është të konsolidohet si një qendër kryesore e tumorit në mbarë botën.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Leo Messi (@leomessi)

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Tifozët e presin në aeroport

Lionel Messi pritet si hero në Barcelonë!