MENU
klinika

“E vërteta nuk humbet kurrë”

Johnny Depp reagon pasi fitoi gjyqin

02.06.2022 - 08:52

Pasi triumfoi në gjykatë kundër ish gruas, Amber Heard, ka ardhur dhe reagimi i parë nga Johnny Depp. Juristët nuk i konsideruan të mjaftueshme provat e paraqitura nga aktorja në gjykatë, duke i dhënë të drejtë yllit të “Pirates of the Caribbean”.

Përmes një postimi në Instagram, aktori shprehet se ndihet i lehtësuar që e vërteta ka dalë në dritë. Mes të tjerash, aktori thotë se ia detyronte të vërtetën fëmijëve dhe atyre që e kanë mbështetur gjatë gjithë këtij rrugëtimi. “E vërteta nuk humbet kurrë“, përfundon ai.

Deklarata e plotë

Gjashtë vite më parë, jeta ime, jeta e fëmijëve të mi, jeta e njerëzve më të afërt me mua, por edhe jeta e njerëzve që më mbështetën për shumë e shumë vite dhe besuan në mua, ndryshoi përgjithmonë. Gjithçka sa hap e mbyll sytë. Nëpërmjet mediave ndaj meje u bënë akuza të rreme, shumë të rënda dhe kriminale, të cilat shkaktuan një breshëri të pafund përmbajtjesh urrejtjeje, megjithëse nuk u ngrit asnjë akuzë kundër meje.

Kishin udhëtuar tashmë dy herë botën në një nanosekondë dhe kishin një ndikim sizmik në jetën dhe karrierën time. Dhe gjashtë vjet më vonë, juria më ktheu jetën. Jam vërtet i përulur. Vendimi im për të ndjekur këtë çështje, duke ditur mirë pengesat ligjore me të cilat do të përballesha dhe spektaklin e pashmangshëm global në jetën time, u mor vetëm pas një shqyrtimi të konsiderueshëm.

Që në fillim, qëllimi i sjelljes së këtij rasti ishte zbulimi i së vërtetës, pavarësisht nga përfundimi. Të them të vërtetën ishte diçka që ua detyroja fëmijëve të mi dhe të gjithë atyre që qëndruan të palëkundur në mbështetjen e tyre. Ndihem i qetë, duke e ditur që më në fund e bëra. Unë jam, dhe jam, i pushtuar nga dashuria dhe mbështetja dhe mirësia kolosale nga e gjithë bota.

Shpresoj që përpjekja ime për të thënë të vërtetën do të ketë ndihmuar të tjerët, burra apo gra, që janë gjetur në situatën time dhe që ata që i mbështesin nuk do të dorëzohen kurrë. Shpresoj gjithashtu që pozicioni tani do të kthehet në i pafajshëm derisa të provohet fajësia, si brenda gjykatave ashtu edhe në media.

Dua të falënderoj punën fisnike të gjyqtarit, juristëve, stafit të gjykatës dhe policëve që sakrifikuan kohën e tyre për të arritur në këtë pikë, si dhe ekipi im i zellshëm dhe i palëkundur ligjor që bëri një punë të shkëlqyer duke më ndihmuar të ndaj të vërtetën. Më e mira nuk ka ardhur ende dhe një kapitull i ri më në fund ka nisur. E vërteta nuk humbet kurrë”, ka shkruar Johnny Depp.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Divorci më i tmerrshëm në Hollywood

Vazhdon beteja ligjore Johnny-Amber

“Është një person i tmerrshëm”

Vajza e aktorit shpërthen publikisht ndaj Amber Heard