MENU
klinika

Kjo është arsyeja

Mos i merrni me vete këto produkte me pushime

28.06.2022 - 09:37

Keni marrë pushimet? Qoftë në det apo në mal, është e rëndësishme që të shihni se çfarë produktesh bukurie do të merrni me vete. Rutina e bukurisë është e rëndësishme, ndaj është mirë të përpiqeni ta ndiqni edhe në pushime. Sigurisht, ndonjëherë është e pamundur që të mbani gjithçka që përdorni.

Para së gjithash, një nga gjërat që duhet të lini pas janë produktet që përmbajnë retinol. Arsyeja është e thjeshtë. Retinoli mund të ndihmojë shumë në anti-plakje, madje edhe aknet. Megjithatë, mund të shkaktojë irritim dhe tharje të lëkurës. Sa më shumë kohë të kaloni në diell, aq më i keq do të jetë rezultati.

Sipas Dr. Rita Nandi, është akoma më mirë të shmangni përdorimin e tij dy javë para dhe dy javë pas. Pra, në vend të produkteve të retinolit, mund të merrni më shumë me vete. Produktet me acid hialuronik ndihmojnë lëkurën tuaj të hidratohet.

Përveç kësaj, për trupin, një krem ​​shumë hidratues dhe pas diellit, do t’ju ndihmojë me thatësinë e shkaktuar nga rrezet e diellit.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Një listë për të gjitha vajzat

Po bën gati valixhen? Mos harro këto gjëra…