MENU
klinika

Çfarë ndodhi?

Netflix anulon shfaqjen e Meghan Markle para se të shfaqej premiera

13.06.2022 - 09:49

Seriali i animuar i Meghan Markle nuk do të vazhdojë më në Netflix. Deadline ka raportuar se shërbimi i transmetimit anuloi serialin e animuar të Markle Pearl. Shfaqja do të ishte seriali i parë i animuar për Archewell Productions, kompania që Markle dhe burri i saj, Princi Harry, krijuan në Netflix në fund të vitit 2020.

Pearl, i cili u krijua nga Dukesha e Sussex-it, u shpall fillimisht verën e kaluar. Markle do të bëhej producente ekzekutive e serialit së bashku me David Furnish, Carolyn Soper, Liz Garbus dhe Dan Cogan. Amanda Rynda u zgjodh si drejtuese e shfaqjes dhe një nga producentet ekzekutive. “Pearl”, ishte vendosur të ndiqte një vajzë 12-vjeçare që gjen frymëzim nga figura historike gjatë historisë. Në kohën kur projekti u shpall për herë të parë, Markle lëshoi një deklaratë në të cilën shprehu entuziazmin e saj për serialin e animuar.

“Ashtu si shumë vajza të moshës së saj, heroina jonë Pearl është në një udhëtim të vetë-zbulimit ndërsa përpiqet të kapërcejë sfidat e përditshme të jetës”, thuhej në deklaratën e saj.

“Jam e emocionuar që Archewell Productions, në partneritet me platformën e fuqishme të Netflix dhe këta producentë të jashtëzakonshëm, do t’ju sjellin këtë serial të ri të animuar, i cili feston gratë e jashtëzakonshme gjatë historisë. David Furnish dhe unë kemi qenë të etur për të sjellë këtë serial të veçantë në dritë, dhe jam e kënaqur që jemi në gjendje ta shpallim sot.”

Fatkeqësisht, “Pearl” nuk do të jepet në Netflix, Deadline vuri në dukje se shërbimi i transmetimit e prishi projektin ndërsa ishte ende në fazën e zhvillimit.

Për më tepër, botimi raportoi se projektet e tjera të Dukës dhe Dukeshës së Sussex nën emrin e Netflix, duke përfshirë serinë e tyre dokumentare “House of Invictus”, janë në transmetim. Edhe pse pas “Pearl” fshihej një potencial i madh, ai nuk ishte imun ndaj tendencës më të fundit të anulimeve të Netflix.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Tronditën me deklaratat e tyre ndaj familjes mbretërore

Meghan dhe Harry dalin sërish blof

Për 150 milionë dollarë në Netflix

Harry e Meghan si Kardashian