MENU
klinika

Kosova fiton 1 pozicion

Renditja e FIFA-s, Shqipëria në vendnumëro

23.06.2022 - 13:10

Një humbje dhe 2 barazime në Ligën e Kombeve nuk kanë pasur efekt në renditjen mujore të publikuar nga FIFA. Me 1361 pikë në total, Shqipëria renditet në vendin e 66-të.

Izraeli, rivali i kuqezinjve në Grupin B renditet në vendin e 76-të ndërsa Islanda renditet në vendin e 63-të. Ashtu si Shqipëria, as dy rivalët e tyre nuk kanë ndryshuar asnjë pozicion në renditjen e FIFA-s.

Një pozicion ka fituar Kosova duke u pozicionuar në vendin e 106-të. Nuk ka ndryshime as në lidhje me kreun, Brazilin qëndron në vendin e parë e ndjekur nga Belgjika dhe Argjentina.