MENU
klinika

Çfarë ndodhi?

Tensione në Athinë, sulmohet ministria e Jashtme

26.06.2022 - 10:27

Tensione kanë shpërthyer mbrëmjen e së shtunës në qendër të Athinës. Mediat fqinje raportojnë se persona të paidentifikuar sulmuan zyrat e PASOK-ut në Charilaou Trikoupi, por edhe Ministrinë se Kulturës.

Gjithashtu, sipas informacioneve, një grup prej rreth 50 personash kanë djegur kosha në rrugën Tosica dhe rrugicat përreth.

Një makinë e djegur është raportuar në kryqëzimin e Navarinou dhe Char.  Sakaq, policia është kundërpërgjigjur me përdorimin e gazit lotsjellës dhe kimikateve të tjera.

A përfitojnë emigrantët shqiptarë?

Qeveria greke ul taksat dhe rrit pagën minimale

E dyta vjen Greqia! Ku renditet Shqipëria?

Italia kryeson për kuzhinën më të mirë në botë

Radhë e gjatë në Kakavijë

Pala greke me vetëm dy sportele në punë

Jehona e një skandali, “Watergate” grek

NYT: Babai i Mitsotakis përgjonte kundërshtarët

Mungesa e arsyetimit logjik për turizmin

Cilët turistë po i ‘vjedhim’ Greqisë?