MENU
klinika

"Blini shalqi te bujqit në Divjakë e Lushnjë"

Braçe thirrje pronarëve të hoteleve dhe të restoranteve

11.07.2022 - 11:23

Deputeti socialist Erion Braçe ka nxitur pronarët e hoteleve dhe të restoranteve që të blejnë shalqi te bujqit në Divjakë e Lushnje, pasi kanë cilësi të garantuar dhe çmime katër herë më lirë se te tregtarët.

Përmes një mesazhi në ‘Facebook’, Braçe thekson se tregtarët e blejnë me 10 lekë/kg dhe e shesin me 40 lekë.

REAGIMI I BRACES
KY ESHTE SHALQINI YNE;
KJO CILESI, I GJITHA NJESOJ,

BIO BERE THJESHTE NGA TOKA, UJI E DIELLI!
BLINI TEK BUJKU NE FUSHE;
TE TJERET JU GRABISIN ME CMIM KATER HERE ME TE LARTE SE TEK BUJKU!!
TANI IMSHTA, GJONASI, ESKAJ, CERMAT-DUKE NISUR NGA CERMA E SIPERME, BICUKASI E SULZOTAK, KA SHALQI, KERKUND TJETER!
Ti qe ke hotel plot, restorant plot, bar, shalqinin e ke ne tre vakte, BLI TEK BUJKU NE FUSHE, merr cilesine e tokes sone dhe KURSE PARATE E TUA!
Boll pranove te te grabise tregtari e kjo te duket LEHTESI!