MENU
klinika

Dueli në Wimbledon

Greku godet me top publikun, rivali: Ka probleme serioze

03.07.2022 - 21:42

Përballja mes Nick Kyrgios dhe Stefanos Tsitsipas ishte një ndeshje e cila dhuroi momente emocionuese gjatë gjithë takimit, me dy tenistët që kishin një rivalitet të shtuar ndaj njëri-tjetrit për shkak të një miqësie të prishur midis tyre disa vite më parë.

Tenisti grek, Tsitipas, e goditi kundërshtarin e tij me një top gjatë një shërbimi, për të përsëritur më pas episodin në një reagim ndaj publikut. Me momentin që u kontestua nga Kyrgios, i cili kërkoi përjashtimin e tij nga gara.

Atmosfera në përfundim të ndeshjes nuk ishte aspak e qetë, me tenistin australian që e cilësoi kundërshtarin e tij si një person me probleme serioze.

“Sot cirku ishte ai, ka probleme serioze. Askush nga tenistët e tjerë nuk e pëlqen atë dhe ai e di. Nuk e di sesi e kam frikësuar, por ai më goditi me një top, unë nuk kisha zemërim ndaj tij. Natyrisht kur humbet, zemërohesh. Edhe unë do të isha i mërzitur nëse do të kisha humbur me dikë dy herë radhazi”, tha Kyrgios.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN