MENU
klinika

Fuqia’ e Adele!

Këngëtarja bën bashkë ish-bashkëshortin dhe të dashurin e ri

03.07.2022 - 10:40

Muzika e Adele bashkon njerëzit, duke përfshirë dashuritë e jetës së saj, të kaluarën dhe të tashmen.

Më 1 korrik, ylli britanik i popit performoi në ‘Hyde Park’, Londër, që shënoi koncertin e saj të parë në pesë vjet. Së bashku në shumë VIP-a në koncertin e saj ishin të pranishëm edhe i dashuri i saj, agjenti sportiv Rich Paul dhe ish-bashkëshorti i saj, Simon Konecki. Djali i saj Angelo, 9 vjeç, ishte gjithashtu i pranishëm, dhe këtë e tha edhe vetë këngëtarja para turmës gjatë shfaqjes së saj, e cila shënoi edhe koncertin e saj të parë të madh që nga publikimi i albumit të saj të 30 “divorcit”.

Simon dhe Rich u panë duke biseduar me çiftin Cameron Diaz dhe Benji Madden. Të pranishëm në koncert ishin gjithashtu: Tom Cruise, James Corden, Niall Horan dhe Millie Bobby Brown nga ‘Stranger Things’.

Gjatë shfaqjes, Adele këndoi hite, duke përfshirë “Rumour Has It”, “Rolling In the Deep” dhe “Someone Like You”. Gjatë interpretimit të këngës së fundit, ajo u emocionua pasi të pranishmit, rreth 65,000 njerëz, kënduan së bashku me kërkesën e saj.

Disa herë gjatë koncertit, këngëtarja ndaloi muzikën për t’i kërkuar sigurimit të ndihmonte pjesëmarrësit e koncertit që dukej se kishin shqetësime fizik – diçka që ajo e ka bërë më parë në shfaqjet e kaluara. Sipas BBC News, ajo vuri re një incident urgjent dhe e pyeti një fans: “A ke nevojë për ndihmë?”

Paul dhe Adele e bënë lidhjen zyrtare në Instagram në shtator 2021. Kjo erdhi pasi të dy u panë krah për krahu në një ndeshjetë NBA në korrik të vitit atë vit.

Pak para se të lidhej me Paul, Adele finalizoi divorcin e saj nga sipërmarrësi britanik Simon Konecki në prill 2019. Të dy ndajnë kujdestarinë e djalit të tyre 9-vjeçar, Angelo.