MENU
klinika

Epiqendra dhe magnituda

Lëkundje tërmeti në Shqipëri

13.07.2022 - 21:33

Lëkundje tërmeti janë ndjerë mbrëmjen e sotme në vendin tonë.

Sipas Qendrës Sizmilogjike Evropiane Mesdhetare, tërmeti ka pasur një magnitudë 3.7 të shkallës rihter, ndërsa epiqendra ka qenë 18 km nga Elbasani dhe 6 km nga Librazhdi.

Nga informacionet e para nuk raportohet për dëme.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Brenda pak orësh disa tërmete

‘Shkundet’ juglindja e vendit