MENU
klinika

Qerimaj: Faleminderit Zot!

“Mundi, sakrifica dhe lodhja u shpërblyen”

03.07.2022 - 19:17

Peshëngritësi Erkand Qerimaj bëri krenarw të gjithë shqiptarët dje, teksa fitoi medalje argjendi në Lojërat Mesdhetare. Ai ia doli të ngrejw 149 kg në stilin e shkëputjes.

Vetë Qerimaj ka bërë një postim në rrjetet sociale, ku i falënderon të gjithë për mbështetjen e jashtëzakonshme që i kanë dhënë gjatë kësaj periudhe.

“Medalje argjendi në Lojërat e Mesdheut! I gëzuar dhe shumë krenar për arritjen e radhës. Mundi, sakrifica dhe lodhja u shpërblyen me medalje dhe ngritjen e flamurit! 20 vite, medalje Mesdhetare, Europiane, Botërore.

Dua të falenderoj Zotin si fillim që më ndihmon të kem vullnet e të mos dorëzohem, familjen për gjithw lodhjen, motivimin, vullnetin e përkushtimin për të arritur deri këtu.

Falenderimi gjithashtu shkon për të gjithë njerëzit e angazhuar në institucionet që janë pjesë e punës për të ngritur flamurin Kombëtar! Së bashku mund të arrijmë edhe më lart!” – shkruajti ai.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN