MENU
klinika

Milan-Inter

Shpërngulet Superkupa e Italisë, data dhe vendi

01.07.2022 - 13:21

Milan-Inter, dy ekipet që ndanë mes tyre gjithçka mes tyre në futbollin italian, me kuqezinjtë që fituan titullin në Serie A dhe zikaltërit Kupën e Italisë, do të përballen mes tyre me 18 janar në Riad, ku do të vendoset edhe trofeu i parë sezonal.

Kjo sfidë e shumë pritur, finalja e Superkupës, do të luhet më 18 janar, në kryeqytetin e Arabisë Saudite, në Riad, një zgjedhje kjo e FIGC për të maksimalizuar fitimet.

Edhe në Itali po ndjekin këtë periudhë modelin spanjoll, ku shpesh finalja e Superkupës është zhvilluar jashtë Spanjës.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


“Ibrahimovic në versionin femër

Një Asllani edhe për Milan, prezantohet shqiptarja