MENU
klinika

"A mund ta imagjinoni ta bëja këtë veprim edhe sot?"

Victoria Beckham kujton momentin e saj më të sikletshëm

06.07.2022 - 09:34

Victoria Caroline Adams, e njohur tani si Victoria Beckham, ishte një nga fytyrat më të njohura në televizion dhe muzikë në fund të viteve 1990 dhe fillim të viteve 2000.

Victoria ka qenë pjesë e grupit britanik “Spice Girls”, por lidhja e saj me ish-futbollistin David Beckham e bëri atë një yll global.

Victoria ishte një nga personazhet e famshëm më të kërkuar në shtyp dhe modelja foli për ato kohë në një intervistë për “Vogue” Australia.

Ndër situatat e kaluara, Victoria Beckham ka veçuar një nga momentet më të këqija që ka përjetuar në televizion.

Ndodhi në një program të BBC-së, ‘Mos harroni furçën tuaj të dhëmbëve’, drejtuar nga Chris Evans.

Ishte viti 1999 dhe modelja sapo kishte sjellë në jetë fëmijën e saj të parë, Brooklyn, kur prezantuesja e programit e pyeti për dietën që kishte ndjekur pas lindjes.

“Sapo linda Brooklyn dhe humba shumë peshë më pas”, shpjegoi ajo.

“Kjo i ka ndodhur mamasë sime pas shtatzënisë së saj, kjo nuk do të thotë që ju keni një çrregullim të të ngrënit. Kjo situatë më bëri të qëndroj në peshore dhe të peshohem. A mund ta imagjinoni ta bëj këtë sot?”

Victoria gjithashtu u ankua, në intervistën për “Vogue”, se ajo ishte subjekt i një faqeje të parë të një gazete britanike që tregonte pjesët e trupit të saj që duhet të humbin peshë.

Përveç kësaj, gruaja e David Beckham u shfaq e shqetësuar për kritikat që gratë marrin në mediat sociale dhe për atë që e pret vajzën e saj Harper.

“Harper nuk ka llogari në mediat sociale, kështu që ne nuk duhet të shqetësohemi ende për këtë”, shpjegoi ajo.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN