MENU
klinika

Përgjigjet mjeku

A rekomandohen frutat e detit gjatë shtatzënisë?

12.08.2022 - 11:16

“Pyet mjekun” është rubrika më e re, një platformë që bën të mundur kontaktin ndërmjet mjekut dhe pacientit.

Nëse keni ndonjë pyetje, për gjithçka që ju shqetëson në shëndetin tuaj, këtu do të merrni përgjigje nga mjekë me eksperiencë, pa rezervime takimesh dhe duke shmangur radhët e gjata.

Pacienti:A rekomandohen frutat e detit gjatë shtatzënisë?

Mjeku:   Prandaj gjatë shtatzënisë, fokusohet një vëmendje shumë e veçantë në higjienën e perimeve dhe frutave dhe ushqimeve të gatuara mirë. Rekomandohet që frutat e detit të mos përdoren fare. Peshku të jetë i gatuar shumë mirë dhe mishi gjithashtu. Djathi duhet të jetë i stazhionuar, qumështi pa laktozë, kosi mund të përdoret normalisht. Mishi i kuq jo më shumë se dy herë në javë.”

Nëse keni edhe ju pyetje, dhe doni të merrni një përgjigje të shpejtë nga mjekët e “spitalit tonë online”, klikoni këtu. Identiteti juaj do të mbetet anonim.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN