MENU
klinika

"Ministria e Bujqësisë të bëjë publike kostot"

Anija me grurë mbërriti dje në Durrës, Braçe: Bujqëve tonë u ka mbetur pa shitur!

11.08.2022 - 16:05

Deputeti i PS-së, Erion Braçe ka reaguar pasi dje mbërriti në portin e Durrësit anija e parë me grurë nga Ukraina.

Braçe hedh dyshimet se ky grurë mund të ketë ardhur shumë shtrenjtë dhe në cilësinë jo të duhur në krahasim me grurin që është prodhuar këtë vit në vend.

Braçe i referohet anijes “Jaohar Ranim” me 8 mije ton grure nga Ukraina që mbërriti në portin e Durrësit një ditë më parë.

Anija u furnizua me grurë në portin Izmail të Ukrainës disa ditë më parë, në bazë të një marrëveshje të arritur ndërmjet Rusisë dhe Ukrainës, për t’i lejuar kësaj të fundit eksportimin e stokut të grurit të bllokuar nëpër depo për shkak të luftës.

Postimi i plotë:

ERDHI ANIJA ME GRURE NGA UKRAINA?

PO? SHYQYR!

Po me cfare CMIMI, me cfare KOSTOJE, hyri e doli nga DOGANA?

MOS I KA RENE SHTRENJTE?

SHUME ME SHTRENJTE SE GRURI I PRODHUAR E TREGTUAR NE VEND?!

A mund te na thote kompania gje per kete? TRANSPARENCE ESHTE, SKA ASGJE TE KEQE!

Shikoni, nese ne MUZEQE ka ende grure te prodhuar ne vend me MBI 15% PROTEINE, ME RREZE 75%, me bezdis pafund fakti qe tregtia behet jashte e jo tek BUJQIT TANE!

Nejse, une po pres qe vete kompania te tregoj CMIMIN E KOSTON ME TE CILEN KA DALE NGA DOGANA GRURI;

PO MUNDI DHE FLETE ANALIZAT PER PROTEINEN E ELEMENTET E TJERE TE KETIJ GRURI.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN