MENU
klinika

Moto GP

Bagnaia triumfon në Silverstone, titulli i hapur

07.08.2022 - 14:59

Francesco Bagnaia ka triumfuar në Çmimin e Madh të Britanisë në Moto GP, në një garë që dhuroi shumë spektakël dhe emocione.

Piloti italian arriti të merrte kryesimin e garës disa xhiro larg fundit dhe në një duel me Maverick Vinales, arriti të ruante “pole-position”-in.

Llogaritë për kampionat mbeten sërish të hapura, me Fabio Quartararo që nuk shkoi më shumë se vendi i 8-të ndërsa rivali i tij, Alex Espargaro një vend më poshtë.