MENU
klinika

Kontratë 3-vjeçare

Djali i Igli Tares firmos me klubin e njohur austriak

11.08.2022 - 17:48

Etienne Tare mbylli aventurën me Lazion U19 dhe është transferuar në Austri. SuperSport mëson se djali i Igli Tares, ish-sulmuesit të Kombëtares dhe drejtorit sportiv të Lazios, ka firmosur një kontratë 3-vjeçare me Rapidin e Vienës.


Sulmuesi do të bashkohet me ekipin e dytë të Rapidit, që garon në divizionin e dytë të futbollit austriak. Etienne ka lindur në Brescia, ekip ku babai i tij kaloi vitet më të bukura të karrierës.

Tani 18-vjeçari është gati të provojë aventurën e parë jashtë Italisë. Objektivi është shënimi i sa më shumë golave dhe kalimi sa më shpejt tek ekipi i parë kryeqytetas.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Trajneri Inzaghi e kërkon në janar

Igli Tare mund të marrë edhe një tjetër shqiptar