MENU
klinika

Situata e portugezit

Merr fund odiseja e verës për Cristiano Ronaldon

12.08.2022 - 20:34

Cristiano Ronaldo duhet të vazhdojë aventurën e tij në Manchester United, përveç ofertave të bujshme të minutës së fundit, por që në fakt duket se i jep fund një prej telenovelave më të rëndësishme dhe të përfolura të këtij sesioni veror të tregut.

Lajmi raportohet nga AS, i cili shpjegon se si në javën e fundit hipoteza për të parë kampionin portugez në Atletico Madrid tashmë është shkatërruar përfundimisht: kontaktet me Colchoneros – shpjegon gazeta spanjolle – nuk janë më.

Prandaj Ronaldo duhet të qëndrojë në United, të paktën deri në merkaton e transferimeve të riparimit. Trajneri Ten Hag – shpjegon AS – duket se ende nuk i ka humbur shpresat për të përfshirë portugezin në projektin e tij teknik, por tashmë e ka bërë të qartë se nuk do të tolerojë asnjë mosrespekt ndaj tij dhe atyre në dhomat e zhveshjes.

Një referencë e qartë për episodin e fundit të korrikut, në miqësoren mes Djajve të Kuq dhe Rayo Vallecano, kur Ronaldo vendosi të largohej herët nga stadiumi para përfundimit të ndeshjes, duke e tërbuar trajnerin holandez.

Prandaj portugezi do të përballet me pjesën e parë të sezonit i vetëdijshëm se ka shumë pak shanse për të fituar Premier League, por ai do të jetë në gjendje të synojë të shkojë në Kupën e Botës në Katar me Portugalinë e tij (i vetmi titull që i mungon në karrierën e tij) në kushtet më të mira të mundshme.

Në pritje të janarit, Cristiano Ronaldo mbetet në Old Trafford. Ai mund të rikthehet të ketë një fanellë titullare të Manchester United për ndeshjen e nesërme kundër Brentford.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN