MENU
klinika

"France Football" shpall 30 emra

Pas 17 vitesh, Messi nuk është kandidat për “Topin e Artë”

12.08.2022 - 22:01

“France Football” ka publikuar listën me kandidatët për çmimin prestigjioz të “Topit të Artë” ku në listën me 30 emrat e përzgjedhur mungon Lionel Messi.

Pas 17 vitesh ku argjentinasi e fitoi 7 herë këtë trofe, Messi nuk do të jetë i pranishëm në ceremoninë e datës 17 tetor kur do të zbulohet fituesi i trofeut.

Cristiano Ronaldo është përzgjedhur si pjesë e listës ku bien në sy dhe dy lojtarët e Milan, Rafael Leao dhe Mike Megna. Pretendenti kryesor është Karim Benzema, teksa ka bërë një sezon fantastic.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN