MENU
klinika

Vizita zyrtare në Kosovë

Presidenti Begaj takohet me komandantin e KFOR

17.08.2022 - 10:32

Presidenti i Shqipërisë Bajram Begaj ditën e djeshme është pritur nga komandanti i KFOR, Gjeneral Major Ferenc Kajari në kuadër të vizitës së parë zyrtare në Kosovë.

Pjesë e diskutimit ka qenë siguria e Kosovës ku veçanërisht ata kanë biseduar mbi situatën në veri të vendit.

Presidenti Begaj vlerësoi rolin e NATO-s dhe KFOR-it për ruajtjen e stabilitetit dhe sigurisë në Kosovë dhe në gjithë rajonin.

Në orët e pasdites Presidenti u ndal në Pejë, ku takoi efektivë të Forcave të Armatosura të Republikës së Shqipërisë, pjesë e misionit paqeruajtës KFOR.

Ndërsq vlerësoi kontributin e çdo efektivi të FA, Presidenti kërkoi kujdes në përmbushjen e misionit të tyre.

“Rendi kushtetues i Kosovës nuk duhet cenuar”, tha Presidenti Begaj gjatë takimit me efektivët e Forcave të Armatosura.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


"Eja na tako në selinë tonë!"

Kryetari i LDK refuzon ftesën e Begajt