MENU
klinika

"Ne që i kemi skafet për bukën e gojës..."

Pronarët e mjeteve ujore protestë te Drejtoria e Policisë

09.08.2022 - 10:47

Pronarët e mjeteve ujore kanë zhvilluar këtë të martë një protestë në ambientet e jashtme të Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë së Shtetit, ku kërkojnë rikthimin e aktivitetit të tyre ekonomik, i cili u mbyll pas tragjedisë së Potamit.

Në një prononcim për News 24, pronarët kërkojnë nga policia dhe qeveria marrjen e një vendimi zyrtar që ndalon aktivitetin e tyre, që dhe ata të jenë të qartë se aktiviteti është mbyllur dhe të çojnë mjetet në shtëpi.

Sipas tyre është e padrejtë që mjetet lundruese individuale të lejohen, ndërkohë që ata që i kanë për bukën e gojës nuk mund t’i hedhin në ujë.

“Ai po e bën të madhe këtë punë, skafet po bëjnë xhiro për qef. Ne që i kemi për bukë, që paguajmë taksa dhe tatime po rrimë, nuk na lejojnë, n ai kan çu frenat e dorës. Bini një letër me shkrim, tregoni vendimin e Këshillit të Ministrave dhe ne nuk vijmë më. Të tregojnë vendimin.

Tregon polici mesazhin kur të më thotë i madhi, ku ka i madh dhe i vogël këtu o vlla. Njerëz jemi dhe ne. Të na japin një zgjidhje, t’i marrim të paktën t’i çojmë në shtëpi”

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN