MENU
klinika

Përgjigjet mjeku

Ulcerat e këmbëve mund të infektohen?

10.08.2022 - 12:10

“Pyet mjekun” është rubrika më e re, një platformë që bën të mundur kontaktin ndërmjet mjekut dhe pacientit.

Nëse keni ndonjë pyetje, për gjithçka që ju shqetëson në shëndetin tuaj, këtu do të merrni përgjigje nga mjekë me eksperiencë, pa rezervime takimesh dhe duke shmangur radhët e gjata.

Pacienti: Ulcerat e këmbëve mund të infektohen?

Mjeku: 

Ulcerat e këmbëve mund të infektohen, shenjat janë:

  • Përkeqësim i dhimbjes
  • Ngjyrë jeshile, erë e keqe, drenim (rrjedhje) nga ulcera
  • Skuqje dhe enjtje përreth ulcerës
  • Temperaturë e lartë

Nëse keni edhe ju pyetje, dhe doni të merrni një përgjigje të shpejtë nga mjekët e “spitalit tonë online”, klikoni këtu. Identiteti juaj do të mbetet anonim.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN