MENU
klinika

"Më vjen turp!"

Vrasja pas sherrit banal në Maliq, flet vëllai i autorit

09.08.2022 - 08:53

Sherri banal i ka kushtuar jetën një tjetër qytetari, këtë herë në Maliq. Ngjarja e rëndë ndodhi mbrëmjen e të hënës, ku Velo Hazisllari goditi me thikë bashkëfshatarin e tij, Nesti Sotirin i cili edhe pse u dërgua në spitalin e Korçës, nuk i mbijetoi plagëve të marra.

Edhe Velo Hazisllari aktualisht është shtruar në Spital për shkak të dëmtimeve të marra.

Vëllai i autorit duke folur para gazetarëve, është shprehur i tronditur dhe tregoi se ngjarjen e ka mësuar përmes televizionit.

Ai tha se kishte shkuar për pushime në Maliq dhe se vetëm një ditë e kishte takuar të vëllanë.

“Çfarë të të them, jam i tronditur. Të vritesh për këto gjëra. Më vjen turp. Unë erdha me pushime dhe ndodhi kjo që ndodhi. Në vitet që kam qenë unë, ata të dy kanë qenë miq e kanë pasur raporte shumë të mira me njëri-tjetrin”, ka treguar ai.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN