MENU
klinika

Mbreti Charles ka një “kusht”

A do t’i marrin titujt mbretërorë fëmijët e Harry-t dhe Meghan

24.09.2022 - 11:40

Mbreti Charles është i gatshëm t’u japë fëmijëve të Meghan Markle dhe Princit Harry titujt princ dhe princeshë por ka një kusht. Sipas ekspertes mbretërore, Katie Nicholl, Mbreti i ri kërkon besim nga djali Princ Harry dhe gruaja e tij, me të cilët ka pasur një marrëdhënie të tensionuar.

Duke folur gjatë episodit të fundit të The Royal Beat, Katie diskutoi spekulimet nëse fëmijët e Harry dhe Meghan, do të njihen zyrtarisht me titujt e rinj. Pasi mbretëresha Elizabeth ndërroi jetë me 8 Shtator, fëmijët e dyshes së njohur kanë të drejtë të marrin këto tituj si nipi e mbesa e monarkut.

Mbreti Charles është i gatshëm t'u japë zyrtarisht fëmijëve të Dukës dhe Dukeshës së Sussex titujt princ dhe princeshë - por 'ka një paralajmërim dhe ai paralajmërim është besimi', sipas Katie Nicholl.

Ajo tha se Mbreti është ‘i gatshëm t’i japë ato tituj, por kjo vjen me “një paralajmërim, dhe ai paralajmërim është besimi”. “Një nga gjërat interesante që doli në të gjithë këtë ishte spekulimi rreth titujve për Archie dhe Lilibet, nëse ata do të njiheshin zyrtarisht si Princi dhe Princesha.

Ata mbeten ‘Miss’ dhe ‘Master’ aktualisht. Dhe më është thënë se ky është një sinjal shumë i qartë nga Mbreti. Ai është i gatshëm t’i japë ato tituj, por kjo vjen me një paralajmërim, dhe ai paralajmërim është besimi. Ata duhet të dinë se mund t’i besojnë familjes [Sussex].

Pas vdekjes së Mbretëreshës, fëmijët e Dukës dhe Dukeshës së Sussex-it kanë të drejtë të bëhen princ dhe princeshë, si nipërit e monarkut.

 

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Shihni çfarë mund të hanë tani!

Harry dhe Meghan larg nga Mbretëresha