MENU
klinika

Ish-trajneri kuqezi

De Biasi kandidat për Kombëtaren? Ja si përgjigjet

28.09.2022 - 22:52

Barazimi dramatik i Shqipërisë ndaj Islandës ka tronditur ndjeshëm stolin e Edy Rejës, teksa gjasat janë të mëdha që mes trajnerit aktual dhe FSHF-së të ketë një “divorc”.

Një ndër emrat që ka dalë në skenë si kandidat i mundshëm për të marrë drejtimin e Kombëtares në rast largimi të Rejës është Gianni De Biasi. Gjithsesi, ish-trajneri që shkroi historinë me Shqipërinë në Kampionatin Evropian të vitit 2016, e ka mohuar një rikthim te kuqezinjtë.

“Kam kontratë me Azerbajxhanin deri më 30 shtator dhe më pas do t’i shqyrtoj të gjitha ofertat që do t’i kem përpara. Lërini spekulimet! Shumicën e kohës janë si era. Në botën mediatike 95% të fjalëve janë gënjeshtra”, – ka thënë shkurtimisht De Biasi.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Asnjë tjetër nga kuqezinjtë

Manaj, i vetmi në publik që mbështet Rejën

Ekuilbër total në rezultate dhe gola

Nga Islanda tek Islanda, bilanci i Edy Rejës