MENU
klinika

Medalja e arit

Kampion bote në mundje, Rama uron Abakarov

17.09.2022 - 20:36

Mundësi rus që përfaqëson Shqipërinë, Zelimkhan Abakarov, mori sot medaljen e artë në peshën 57 kg në stilin e lirë. Pas kësaj arritje të madhe në Kampionatin Botëror, Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka bërë një postim në rrjetet sociale.

“Zelimkhan Abakarov, mundësi fantastik me nënshtetësi shqiptare, shpallet kampion bote dhe nën tingujt e himnit tonë kombëtar ngre flamurin kuqezi në Beograd” – shkruan Rama. Dita e sotme është mjaft e veçantë, pasi ky sukses vjen për herë të parë në historinë tonë.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËNVetëm 5 minuta për të kuptuar rastin e mashtrimit

Usain Bolt në mes të katër rrugëve…

Humb përballjet ndaj United për Europa League...

Dembélé do t’i mungojë 5 javë Barçës

Mësoni datat dhe oraret kur do të luhen përballjet!

Dy miqësore me Italinë për Kombëtaren U-17

Tani rinovimi me Milanin është shumë larg…

Rafael Leao, klauzola ‘nyja gordiane’

Mesfushori maroken ka zbarkuar në Paris...

PSG pranë ‘grushtit të shtetit’ me Ziyech