MENU
klinika

“Kur do e kuptosh që nuk bën për muzikë”

Luana Vjollca reagon e revoltuar ndaj ndjekësit

02.09.2022 - 10:36

Luana Vjollca ka qenë një nga pjesëmarrëset e protestës për ngjarjen e rëndë që i ndodhi 11-vjeçares në Kosovë, e cila u mbajt prej 7 orësh nga disa persona. E mitura u abuzua nga 5 burra.

Ajo e ka përcjellë mesazhin e saj edhe në rrjetet sociale teksa ka ndarë disa parulla, si duket një projekt që e ka realizuar më parë për “Thuaje”.

“Jo, s’e kam paraprirë, thjesht kam treguar një realitet që fatkeqësisht ndodh kaq shumë e kaq shpesh në këtë vend, u mundova ta parandaloj me aq fuqi sa kam por s’ja dola as unë, sepse duhet të jemi gjithë bashkë per t’ja dalë! #Thuaje mjaft dhunës ndaj vajzave të vogla e të mëdha!!!!”, ka shkruar Luana.

Në postim, një ndjekës i shkruan “Kur do ta kuptosh që nuk bën për muzikë”.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by LUANA VJOLLCA (@luanavjollca)

Si duket Luana ka vendosur të reagojë duke i thënë se muzika është mënyra që ka zgjedhur për t’i thënë ato që ka në zemër.

“Kur do ta kuptosh qe eshte menyra ime per ti thene gjerat qe kam ne zemer? Edhe nese ste pelqen ty sic e ke vene re nuk eshte se me plas shume. Do vazhdoj ta bej. Mjaft me kete inat e mllef per cdo gje se prandaj jemi shkaterru si popull se sduam njeri tjetrin!!!!!! Lexo mesazhin mos e degjo muziken!!! Bashkohu ne nisem, behu njeri!”, i është përgjigjur Luana.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Nga një motër, u bënë dy!

Konfirmohet kalimi i Luanës në “Tv Klan”


Arben Derhemi bën lëvizjen e radhës

Rikthehet telenovela “Njerëz dhe Fate”?

U dhunua nga 20 policë në sy të bashkëshortes

Robert Aliaj rrëfen tmerrin e përjetuar

Beniada e thotë haptazi ‘dëshirën’ e saj

A do ishte e gatshme të futej sërish në BBV?