MENU
klinika

U tha se është martuar në fshehtësi

Rita Ora shuan dyshimet në lidhje me statusin e saj

21.09.2022 - 11:02

Rita Ora ka konfirmuar për herë të parë martesën e saj me regjisorin Taika Waititi.

Këngëtarja deklaroi se është kokë e këmbë e dashuruar me regjisorin e njohur dhe po planifikon një tjetër dasmë të madhe në Londër për miqtë dhe familjen e saj.

Ylli i popit tha se u frymëzua nga prindërit e saj – nëna e saj Vera dhe babai i saj Besnik – në kërkimin e saj për dashurinë pasi mësoi nga lidhja e tyre e fortë më shumë se 30-vjeçare.

Ajo tha në podcastin e Jaime Winstone :

“Jam e dashuruar. Unë jam shumë e dashuruar. Unë jam e dashuruar, jam e dashuruar, amin! Por unë e dua gjithashtu dashurinë. Unë kam qenë gjithmonë një besimtare në të dhe gjithmonë jam ndjerë sikur e kam dashur gjithmonë përrallën dhe kjo është ajo që jam rritur duke dashuruar.”

Për mamin dhe babin e saj, ajo shtoi: “Prindërit e mi kanë qenë së bashku për më shumë se 30 vjet, kështu që për mua ishte gjithmonë dashuria dhe gjetja e një partneri dhe gjithçkaje, kështu që jam shumë e lumtur që bëra. Unë e bëra atë zgjedhje. Më bëri të lumtur dhe e dua Taika. Ai është shumë qesharak dhe i bukur.”

Disa javë më parë u raportua se Rita ishte martuar me Taika Waititi në një ceremoni intime në Londër në gusht. Në atë kohë, u tha se ylli shqiptar kishte ndryshuar mbiemrin e saj, që do të thotë se ajo tani do të njihet si Zonja Ëaititi-Ora.

Krijuesja e hitit Hot Right Now dhe regjisori i Thor: Love And Thunder u fotografuan të dy me unaza ari në duar në ditët rreth dasmës së tyre – duke ndezur spekulime se ata tashmë i kishin dhënë fund beqarisë.

Rita dhe Taika filluan të takoheshin në mars 2021, përpara se të dilnin publike me romancën e tyre atë gusht.

Çifti u fejua para dasmës së tyre në gusht, me burime që pretendojnë se ata po planifikonin një festë të madhe për të festuar martesën e tyre sekrete me miqtë dhe familjen.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Duhej vetëm një foto, që të nisnin dyshimet...

Rita Ora në një romancë me regjisorin 45 vjeçar?!

Prindërit i japin bekimin

Rita Ora do fejohet shumë shpejt

“U martuan në një ceremoni shumë të vogël”

Dalin detaje të reja nga dasma e Rita Orës dhe Taika Waititit


Nga Italia tek Zvicra, të gjithë vuajnë krizën!

Mbushini xhepat plot, për pushime në Europë!

Një nga favoritet për të fituar DWTS

Elhaida Dani zbulon si do t’i shpenzojë 50 mijë eurot

Në garë për drejtor të Teatrit Kombëtar

Rez Veleshnja sulmon Altin Bashën, ka një thirrje për Ramën!

"Mendjemadhe, tu afruam dhe ti..."

Ndjekëset ‘kryqëzojnë’ Arbana Osmanin

Rikthehet në skenë pas arrestimit të bujshëm

Elsa Lila ka një mesazh pak ditë para “Festivalit të Këngës”