MENU
klinika

“Babai im do të jetë mbret, kështu që ju më mirë...”!

Si iu drejtua Princ George shokëve të klasës së tij?

28.09.2022 - 10:58

Princ George, nëntë vjeç, u tha shokëve të klasës se ‘babai im do të jetë mbret, kështu që ju më mirë kini kujdes’, shkruhet kështu në librin e ri.

Ai mund të jetë vetëm nëntë vjeç, por Princi George e di saktësisht se kush është dhe pati një dialog me një shok klase që e kryqëzoi, ka pohuar një ekspert mbretëror.

Djali i madh i Princit William dhe Kate Middleton, 9 vjeç, i tha shokut të shkollës se babai i tij ishte Mbreti dhe se do të ishte ‘më mirë të kujdesej’, sipas autores mbretërore Katie Nicholl.

Në librin e saj The New Royals, Nicholl pretendonte se George dhe vëllezërit e motrat e tij, Princesha Charlotte, shtatë vjeç dhe Princi Louis, katër vjeç, po rriteshin me një kuptim të Monarkisë dhe një ‘ndjenjë detyre’.

Ajo shtoi se ndërsa George i është thënë se një ditë do të bëhet Monark, Princi dhe Princesha e Uellsit po përpiqen të mos e rëndojnë atë me shumë përgjegjësi shumë shpejt.

“Ata po i rrisin fëmijët e tyre, veçanërisht Princin George, me një vetëdije se kush është dhe roli që do të trashëgojë, por ata janë të prirur të mos i rëndojnë me ndjenjën e detyrës”, shkroi Nicholl.

“George e kupton se një ditë do të bëhet mbret dhe si një djalë i vogël u grind me miqtë në shkollë, duke u thënë bashkëmoshatarëve se: “Babai im do të jetë mbret, kështu që më mirë ki kujdes”.

Në librin e saj, Katie pohoi gjithashtu se Kate Middleton admiron teknikat e prindërimit të përdorura nga Princi Edward dhe kontesha e Sessex, të cilët kanë fëmijë Lady Louise Windsor, 18 vjeç dhe James, Viscount Severn, 14.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Rrëfimi i padëgjuar i Ledy Dianës

“Martesa me Charles, ferr që ditën e parë”


Arben Derhemi bën lëvizjen e radhës

Rikthehet telenovela “Njerëz dhe Fate”?

U dhunua nga 20 policë në sy të bashkëshortes

Robert Aliaj rrëfen tmerrin e përjetuar

Beniada e thotë haptazi ‘dëshirën’ e saj

A do ishte e gatshme të futej sërish në BBV?