MENU
klinika

Ja mesazhi që jep

Takimi me Presidentin Bajram Begaj, reagon ambasadorja Yuri Kim

29.09.2022 - 15:49

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka reaguar ne Twitter pas takimit qe ka pasur kete te enjte me kreun e shtetit shqiptar, Bajram Begaj.

Diplomatja e falenderon presidentin Begaj per diskutimet mbi ceshtjet kryesore te marredhenieve mes Shqiperise dhe SHBA.

Sipas Kim, roli institucional i Presidencës, “në përputhje me kushtetutën, është thelbësor për demokracinë dhe sigurinë kombëtare të Shqipërisë”.

Postimi i Ambasadores amerikane Yuri Kim në Twitter:

amb-amerikane-1024x682

Faleminderit Presidenti Bajram Begaj për diskutimin e sotëm të çështjeve kryesore në marrëdhëniet SHBA-Shqipëri.

Roli institucional i Presidencës, në përputhje me kushtetutën, është thelbësor për demokracinë dhe sigurinë kombëtare të Shqipërisë.