MENU
klinika

VIDEO

Vuçiç thotë “rroftë Serbia” në OKB, përthyesi ia plas së qeshurës

22.09.2022 - 12:17

Presidenti serb Aleksanër Vuçiç ka mbajtur fjalimin në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së. Në fund ai e mbylli duke thënë: Rroftë Serbia”.

E ndërsa dëgjoi këtë frazë nga lideri serb, përthyesi nuk ka mbajtur dot të qeshurën. Një video po qarkullon në rrjetet sociale dhe është bërë virale.

Sjellja e përkthyesit që qeshi me deklaratën e Vuçiç ka marrë komente të shumta. Shumë e cilësojnë si “jo profesionale”, ndërsa ka të tjerë që e mirëkuptojnë duke u shprehur se ajo që tha presidenti serb ishte vërtet për të qeshur.

Marrëveshja për bashkëpunim mes dy vendeve

BE, e shqetësuar për raportin Serbi – Rusi

Letra e Çekisë për vendet e BE

Liberalizimi i vizave në rend dite në KE

Ministri i jashtëm: Në kundërshtim me politikën tonë

“Serbia nuk i njeh referendumet në Ukrainë”

“Dëmi u bë, por pranoni kërkesën tonë”

Rama thirrje OKB-së: Asnjë provë për Hashim Thaçin