MENU
klinika

Takimi romantik

A janë Dua Lipa dhe Trevor Noah çifti më i ri i showbizit?

02.10.2022 - 11:07

Dua Lipa ishte mjaft e lumtur gjatë takimit të saj me Trevor Noah në fillim të kësaj jave, raporton Page Six.

Ylli i popit dhe komediani u fotografuan të mërkurën mbrëma duke në një darkë intime në Miss Lily’s në East Village, New York, për të cilin një burim i brendshëm i tha “Page Six” se ishte një vend i zgjedhur nga Noah.

Burimi shton se Lipa u “godit” në atë që ishte “padyshim një takim romantik”, megjithëse dyshja është në fazat “shumë të hershme” të njohjes me njëri-tjetrin. Një burim i veçantë tregoi se Lipa dhe Noah nuk janë zyrtarisht çift.

Fotot nga dalja e çiftit i tregojnë ata të ulur afër gjatë darkës, por shumë larg klientëve të tjerë, përpara se të nisen për një shëtitje më pas.

Dyshja u pa duke ecur, duke folur dhe duke u përqafuar, me komedianin duke i dhënë një puthje kantautores shqiptare.

Burimi i “Page Six” tha se Noah ishte “një zotëri” gjatë gjithë mbrëmjes dhe se të dy shkuan në shtëpi “veçmas”. Sa i përket faktit nëse fotot e tregojnë atë duke puthur Lipën, thuhet se ka pasur “ndoshta një puthje buzësh në qoshe”.

“Padyshim që ka interes në të dyja anët,” këmbëngul burimi.

Për takimin e tyre romantik, këngëtarja e “One Kiss” kishte veshur një xhaketë lëkure të zezë dhe xhinse të gjera, të cilat i kombinoi me taka me print leopardi, grim minimal dhe flokë të drejta.

Prezantuesi i Grammy-it 2021 përputhej me atmosferën e takimit të tij, duke zgjedhur një xhaketë jeshile ulliri dhe pantallona të zeza.

Lidhja e fundit publike e Lipës ishte me Anwar Hadid, 23 vjeç. Ata u ndanë në dhjetor 2021 pas më shumë se dy vitesh lidhje.

“Dua dhe Anwar aktualisht po pushojnë nga lidhja e tyre dhe po kalojnë kohë të ndarë. Ata po i zbulojnë gjërat tani”, tha një burim për People në atë kohë, megjithëse ata kurrë nuk e rindezën publikisht romancën e tyre.

Noah – i cili njoftoi të enjten se do të largohej nga “The Daily Show” pas shtatë vitesh – për herë të fundit ishte në lidhje me Minka Kelly, 42 vjeç. Ata u ndanë majin e kaluar pasi ishin bashkë që nga viti 2020.

“Minka është beqare tani”, tha një burim i brendshëm për People në atë kohë, duke shtuar se aktorja kishte “qëndrimin më të mirë” në lidhje me ndarjen.

“Ajo është shumë e lumtur. Ajo do të preferonte të ishte beqare sesa të humbiste kohën e saj me djalin e gabuar”, vuri në dukje burimi.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËNArben Derhemi bën lëvizjen e radhës

Rikthehet telenovela “Njerëz dhe Fate”?

U dhunua nga 20 policë në sy të bashkëshortes

Robert Aliaj rrëfen tmerrin e përjetuar

Beniada e thotë haptazi ‘dëshirën’ e saj

A do ishte e gatshme të futej sërish në BBV?