MENU
klinika

Çfarë po kërkohet në Shijak

“Bomba” e RENEA-s, Ervis Martinaj është gjallë?

07.10.2022 - 12:51

Forcat Speciale RENEA kanë kryer disa kontrolle blic në zonën e Shijakut, përfshi edhe pronat e fisit Avdylaj, ku edhe dyshohet se u zhduk dy muaj më parë Ervis Martinaj. Kontrollet janë kryer gjatë mbrëmjes së djeshme dhe policia dyshon se Martinaj fshihet pikërisht në këtë zonë.

Deri më tani është spekulluar për gjetjen dhe vrasjen e tij nga kundërshtarët, por reagimi i tanishëm i policisë të bën të kuptosh se autoritetet dinë diçka mbi fatin e tij, i cili duket të mos jetë më tragjiku.

Një ditë më parë, Martinaj ka patur ditëlindjen ditën e djeshme ku bëri 40 vjeç. Nuk dihet nëse operacioni i djeshëm lidhet me këtë fakt pasi RENEA mund të ketë patur informacione për ndonjë aktivitet të tij që lidhet me ditën e lindjes.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


"E njohin mirë njëri-tjetrin..."

Pse atentatet në Shqipëri janë të stilit mafioz!


Samiti i Tiranës në mediat botërore

“BE, garanci Ballkanit përballë influencës ruse”

"U urojmë të lënduarve shërim të shpejtë"

Nuk i përmend emrin/ OSBE reagon për grushtin ndaj Berishës

Gert Shehu në radhët e policisë kriminale?

Muhamet Rrumbullaku flet për sulmin ndaj Berishës

"Kishte synim ta devijonte tubimin paqësor në manifestim dhune me viktima"

Sulmi ndaj Berishës në protestë, Meta: Atentat i orkestruar nga Rama