MENU
klinika

Çfarë po ndodh me portugezin?

Cristiano Ronaldo i drejtohet psikologut!

03.10.2022 - 21:10

Cristiano Ronaldo duhet të mësohet me uljen e përhershme në stolin e Manchester United. Ai ka shënuar vetëm një gol që nga fillimi i sezonit dhe tashmë nuk kishte arritur të transferohej në një ekip që luante në Champions League gjatë verës.

Së bashku me Jordan Peterson ai u përpoq të kapërcejë “disa pengesa me të cilat po përballet”. Tridhjetë e shtatë vjet, vetëm një gol merita në sezonin aktual dhe gjithmonë i ulur në stol. Është portreti i Cristiano Ronaldos, i cili në Manchester United po kalon një nga periudhat më të këqija të karrierës së tij.

Për këtë ai vendosi të kërkojë ndihmë, duke iu drejtuar psikologut kanadez Jordan Peterson. Teksa gazeta spanjolle Marca flet hapur për depresionin, kampioni portugez ka postuar në profilin e tij në Instagram një foto me Peterson, i cili shkoi për ta vizituar në shtëpinë e tij në Mançester.

“Ne folëm për rreth dy orë. Ai më tregoi të gjitha pajisjet e tij për të qëndruar në formë të shkëlqyer, folëm për kompanitë e tij”, tha psikologu për gazetarin Piers Morgan. Në pritje të përpjekjeve për të kapërcyer këtë moment të vështirë:

“Kryesisht folëm për atë që donte në të ardhmen dhe disa pengesa me të cilat do të përballet”, përfundoi Peterson. Tashmë gjatë verës kishin ardhur zhgënjimet e para për ish-sulmuesin e Juventusit, i cili nuk arriti të kalonte në një ekip që luante në Champions League.

Me të mbërritur te Manchester United, ai më pas duhej të mësohej të fiksohej në stol pas Marcus Rashford. Po të dielën, në derbin e humbur 6-3 ndaj Cityt, ylli portugez qëndroi i ulur në stol.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Sulmuesi njofton tërheqjen

Higuain në lot: Lamtumirë futboll!