MENU
klinika

“Tuna është arrogante, Bleona delirante”

Gazetari i njohur, zbulon të pathënat e personazheve VIP…

03.10.2022 - 09:55

Gazetari Flavio Qarri dhe këngëtarja Eixhi Nasufi, ishin të ftuar së fundmi në emisionin “E Diell”, në rubrikën “Dielli apo Hëna.”

Dyshja luajtën një lojë, gjatë së cilës duhej t’ju përgjigjeshin pyetjeve të drejtuara nga moderatorja Nevina Shtylla, ose do të përballeshin me dënim.

Në fillim të lojës Enxhi Nasufi u pyet për emrin e personazhit të njohur shqiptar që vishet keq. Këngëtarja tha emrin e Adelina Tahirit duke thënë se “e tepron me veshjen.”

“Adelina Tahiri është personazhi që e tepron me veshjen.”- tha Enxhi,

Nga ana tjetër Flavio Qarri gjithashtu u pyet në lidhje me ‘sekretet’ që nuk i denim për personazhet e njohur shqiptarë, duke pasur parasysh edhe eksperiencën e tij të gjatë në media.

Konkretisht Nevina thoshte disa veçori, për të cilat Flavio tregonte një emër të një personazhi të famshëm shqiptar.

Sipas Flavios, personazhi më arrgonat është kënëgtarja Tuna Sejdi, ndërsa më delirante Bleona Qerreti. Gjithashtu në “kategorinë” delirantë i tha edhe “të gjithë artistët e kinemasë shqiptare.”

Personazhi më pak i talentuar sipas gazetarit? -Eglen Laknori, ishte emri që tha Flavio, për të cilin tha se po e permend se “do ia falë.”

Gjithashtu gjatë lojës Flavio Qarri i kërkoi falje publike Ndriçim Xhepës për një deklaratë që kishte bërë për të rreth 17 vjet më parë.