MENU
klinika

Përgjigjet mjeku

A na bën mirë lëkura e kivit?

30.11.2022 - 10:48

“Pyet mjekun” është rubrika më e re, një platformë që bën të mundur kontaktin ndërmjet mjekut dhe pacientit.

Nëse keni ndonjë pyetje, për gjithçka që ju shqetëson në shëndetin tuaj, këtu do të merrni përgjigje nga mjekë me eksperiencë, pa rezervime takimesh dhe duke shmangur radhët e gjata.

Pacienti: A na bën mirë lëkura e kivit?

Mjeku: Po ju themi që po, provojeni sepse vlerat ushqyere të lëkurës së kivit janë befasuese.

Lëkura e kivit mund të përmirësojë shëndetin kardiovaskular dhe është e pasur me vitamina A, C dhe E.

Nëse ju duket e pamundur të hani lëkurën e kivit, shtrydheni frutin me gjithë lëkurë. Epo, provojeni.

Nëse keni edhe ju pyetje, dhe doni të merrni një përgjigje të shpejtë nga mjekët e “spitalit tonë online”, klikoni këtu. Identiteti juaj do të mbetet anonim.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN