MENU
klinika

Pamjet

Dikush ia doli përpara Apple! Ky iPhone i palosshëm do t’ju lërë pa fjalë

15.11.2022 - 12:26

Ndryshe nga disa prej rivalëve të saj si Samsung dhe Huaëei, Apple ende nuk ka nxjerrë një telefon të palosshëm, megjithëse thuhet se po punon për një të tillë. Tani, YouTubers në Kinë kanë krijuar një prototip mbresëlënës që tregon një iPhone që paloset një menteshë qendrore në ekran.

Prototipi, i quajtur iPhone V, u ndërtua nga inxhinierë duke përdorur një iPhone X dhe mekanizmin e palosjes nga Razr i Motorola. iPhone V, për të cilin u deshën më shumë se 200 ditë dhe mijëra dollarë për t’u bërë, ka gjithashtu germa të argjendta të iPhone në mentesh dhe ikonën e Apple në anën e pasme.

Ashtu si telefonat e tjerë të palosshëm tashmë në treg, 'iPhone V' palos një menteshë qendrore në ekran

Kanali kinez Technological Aesthetics në YouTube postoi videon, e cila detajon misionin e mundimshëm disamujor për të ndërtuar pajisjen. “U deshën më shumë se 200 ditë përpjekje, dhe me kosto të madhe,” tha Na Yan në Technological Aesthetics. “Në ditët në vijim duam të vazhdojmë të përmirësojmë iPhone të palosshëm.”

Ekipi kinez i inxhinierisë huazoi një mekanizëm të palosshëm nga Razr i Motorola, i lëshuar në vitin 2020

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Kalojnë kontrollet e para të cilësisë

Testohen dy prototipa të ndryshëm të iPhone