MENU
klinika

Edi Rama shpërndan videon e Mohamed Alabbar

“Durrësi, do jetë kulmi i më të mirës”

26.11.2022 - 12:43

Kryeministri Edi Rama ka ndarë me ndjekësit në llogarinë e tij në rrjetin sociale Facebook, një video të sipërmarrësit të njohur arab Mohamed Alabbar. Ky i fundit flet për kompaninë e tij Emaar dhe projektin për Portin e Durrësit.

Rama e shoqëron videon me një simbol respekti për sipërmarrësin nga Lindja e Mesme, dy ditë pasi Kuvendi miratoi ligjin për zhvillimin e qytetit bregdetar.

“Vërtetë të dashuruar me krijimin e përvojës njerëzore. Dhe arsyeja është se ne vdesim të krijojmë jetë të bukura. Kjo është e vërteta që e nxiti të rritet biznesin tim të pasurive të paluajtshme për 30 vitet e fundit dhe falenderoj Zotin që kemi një reputacion të shkëlqyer dhe njerëz të mirë.

Unë me të vërtetë besoj se ne jemi shumë me fat që po bëjmë atë që bëjmë në jetën tonë, duke qenë në gjendje të ëndërrojmë. Dhe ta detajojmë atë. Shqipëria më kujton vendin nga vij vetë, ku zhvillimi, përparimi dhe rritja, është aty.

Kam përshtypjen se në Durrës do jetë absolutisht kulmi i më të mirës. Kështu që ne mund ta fillojmë me të vërtetë nga një nivel i pabesueshëm, për të krijuar një jetë të pabesueshme”, thotë Mohamed Alabbar, referuar videos së shpërndarë nga kryeministri.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Çfarë pritet të ndodhë pas miratimit në Kuvend

Analiza e REL për Portin e Durrësit

"Biseduam për luftën në Ukrainë, krizën energjetike, portin dhe..."

Rama në Abu Dabi, takim me Sheikh Bin Zayed

“Monaco duhet të na e ketë frikën”

Alabbar: Porti i ri i Durrësit nis në fillim të prillit