MENU
klinika

Festa e Pavarësisë

Kuvendi i Kosovës ndizet me ngjyrat e flamurit kombëtar

28.11.2022 - 11:22

Ndërtesa e Kuvendit të Kosovës është ndriçuar me flamurin kombëtar.

Kjo sigurisht për shkak të datës 28 kur edhe festohet 110-vjetori i shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë.

Fotografia është realizuar nga Venhar Isufi

  • foto galeri
  • foto galeri

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Mbledhja e kuvendeve të Kosovës dhe Shqipërisë në Tiranë

Begaj: Jemi dy shtete, por mbi të gjitha jemi një Komb

Me këngë dhe valle tradicionale

Edi Rama shoqëron Albin Kurtin drejt parlamentit