MENU
klinika

Truku që ju "pret" oreksin

Nuk ndaloni dot së ngrëni? Ekspertët ju tregojnë zgjidhjen

27.11.2022 - 09:20

A e keni gjetur veten të keni një super oreks dhe nuk jeni dhe aq të lumtur për peshën tuaj aktuale. Epo ka një mënyrë se si ta frenoni këtë oreks, por nga ana tjetër edhe të ndiheni të ngopur.

Mjafton një grusht me bajame, rreth 30 gram. Sipas gjetjeve të tyre të publikuara në Gazetën Evropiane të të ushqyerit, një grusht bajame reduktoi marrjen e 76 kalorive.

Bajamet janë të pasura me proteina, fibra dhe acide yndyrore të pangopura, duke i bërë ato një ” snack fantastik të shëndetshëm që mund të përfshihet në dietën e përditshme “.