MENU
klinika

Krah fotos së monumentit “Nëna Shqipëri”

Rama mesazh për 29 Nëntorin: Gëzuar Ditën e Çlirimit!

29.11.2022 - 10:29

Sot më 29 Nëntor në Ditën e Çlirimit të Shqipërisë, kryeministri Edi Rama ka përcjellë një mesazh urimi.

Rama ka postuar një foto nga nga statuaj e vendosur pranë Varrezave të Dëshmorëve të Kombit të Shqipërisë, dhe uron gjithë shqiptarët për ditën e Çlirimit.

“Gëzuar Ditën E Çlirimit”, shkruan Rama në një postim në Facebook, krah fotos së monumentit “Nëna Shqipëri”.

29 Nëntori është dita dita kur përkujtohet largimi i ushtrisë naziste dhe fashiste nga Shqipëria. Ndërkohë, këtë 28 Nëntor Shqipëria kremtoi 110-vjetorin e Pavarësisë.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Veliaj: Ditët më të mira i kemi përpara

Godina e Bashkisë Tiranë ‘vishet’ me flamurin gjigand kuqezi

Mikpritja për Kuvendin e Kosovës

Koncert festiv rreth flamurit kuq e zi

"Mbetemi të përkushtuar për t’ju mbështetur"

Blinken uron Shqipërinë për 110-vjetorin e Pavarësisë