MENU
klinika

Volejboll Femra

Skënderbeu triumfon në Kupën e Pavarësisë

27.11.2022 - 20:35

Skënderbeu fitoi pasditen e sotme Kupën e Pavarësisë në volejboll për femra, turne që u zhvillua në Farkë, në Tiranë. Në finale, skuadra korçare mposhti 3-1 Partizanin, duke korrur trofeun e parë sezonal.

Për Partizanin, që kryeson Superligën dhe ka fituar Kupën e Federatës, kjo është humbja e parë sezonale. Një ndeshje me shumë emocione e rivalitet, ku tri setet e para u vendosën në pikët e fundit. Partizani fitoi 25-23 setin e parë, por Skënderbeu nuk dorëzohet dhe fiton 26-23 setin e dytë e më pas 25-23 setin e tretë.

Pas këtij seti, skuadra kryeqytetase nuk ka më forcë, ndërsa mikeshat nga Korça kanë lojën nën kontroll. Skënderbeu fiton me lehtësi 25-18 setin e katërt e krejt ndeshjen 3-1, duke nisur festën për këtë triumf. Në gjysmëfinale, Skënderbeu mundi kosovaret e Dritës, ndërsa Partizani ato të Fer Volej. Ky turne u organizua nga FSHV-ja në bashkëpunim me FKV.

Lëvizjet e janarit në klubet e elitës

Sa shumë rikthime “big” dhe largime me peshë

Një nga objektivat e mëdhenj të Partizanit në merkato

Futbollisti serb shtang me vendimin: Nuk luaj në Shqipëri…

Cristiano Ronaldo zhgënjen arabët, tërbohet sheiku saudit

“Pagova 200 milionë euro dhe ai nuk bën asgjë!”

Komiteti ligjor i LFP-së do të studiojë dokumentat...

Hakim Ziyech kalon te PSG-ja