MENU
klinika

Protesta

Berisha përsërit thirrjen: Sot tirani lebetitet! Uragan i paparë në orën 12:00

06.12.2022 - 11:26

Ish-kryeministri Sali Berisha ka përsëritur sërish thirrjen për protestë, teksa thotë se do të mbahet në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”.

Protesta është parashikuar të mbahet në orën 12:00. Ndonëse Berisha insiston se do të organizohet përballë me Kryeministrinë, kjo duket e vështirë të ndodhë, për shkak të perimetrit të sigurisë që është vendosur prej ditës së djeshme.

“Sot tirani lebetitet! Uragan i paparë në ora 12:00 në Bulevardin Dëshmorët e Kombit! #sb’, shkruan Berisha në rrjetet sociale.

Mësohet se rreth një mijë simpatizantë të Partisë Demokratike janë nisur nga Vlora dhe zona të tjera në jug të vendit.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


"Letërsinë sot e kemi më mirë se Shqipërinë"

“A e mbështesni protestën e 6 Dhjetorit?” Meta në panairin e librit