MENU
klinika

"Prodhimi pa shitur...."

Dashnor Sula shkon me thesin me ullinj në Kuvend, ja arsyeja domethënëse

05.12.2022 - 18:50

Deputeti i Partisë Demokratike, Dashnor Sula ka mbërritur në Kuvend me një thes.

Sula është futur në oborrin e Kuvendit të Shqipërisë me një thes të mbushur me ullinj dhe një degë ulliri, për të treguar se prodhimi këtë vit u ka ngelur pa shitur fermerëve.

Momenti që deputeti ka hapur thesin sigurisht që ka shkaktuar edhe të qeshura tek gazetarët e pranishëm, të cilët nuk hezituan t’i drejtonin mikrofonin.