MENU
klinika

"Në botë sulmohen kryeministrat dhe presidentët"

Dhuna ndaj Sali Berishës në protestë, ironia e gazetarit

06.12.2022 - 22:48

Gazetari Klodian Tomorri ka ironizuar sulmin ndaj ish kryeministrit Sali Berisha gjatë marshimit nga selia e Partisë Demokratike në protestën që do të mbahej në bulevard.

Duke iu referuar disa raportimeve në media se i riu që qëlloi Berishën vuante nga probleme të shëndetit mendor, Tomorri thekson se zakonisht këta individë në botë sulmojnë kryeministrat ose presidentët.

Ai shton se vetëm në vendin tonë ndodh që ata të sulmojnë opozitën.

“Zakonisht te semuret mendore neper bote sulmojne Kryeministrat ose Presidentet. Vetem ketu tek ne sulmojne Opoziten. Edhe keta i kemi mbrapsht”, ka shkruar Tomorri.