MENU
klinika

Detajet e para

Digjet makina e një diplomateje në ambasadën italiane në Athinë

02.12.2022 - 11:02

Është djegur makina e Këshilltares së Parë Diplomatike në ambasadën Italiane në Athinë, Susanna Schlein. Ky veprim ka shkaktuar panik tek autoritetet. Fillimisht raportohet se ka pasur një shpërthim dhe më pas makina është përfshirë nga flakët.

Schlein është motra e Elly-t, një kandidate e mundshme për sekretariatin e PD.

Sakaq policia po kryen hetimet për të zbardhur detajet rreth kësaj ngjarjeje.